Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Czysty Region ZAPRASZAMY

CZYSTY REGION
Cisek

Gmina Cisek

Cisek
Izbicko

Gmina Izbicko

Izbicko
Kędzierzyn-Koźle

Gmina Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle
Kolonowskie

Gmina Kolonowskie

Kolonowskie
Leśnica

Gmina Leśnica

Leśnica
Pawłowiczki

Gmina Pawłowiczki

Pawłowiczki
Polska Cerekiew

Gmina Polska Cerekiew

Polska Cerekiew
Reńska Wieś

Gmina Reńska Wieś

Reńska Wieś
Ujazd

Gmina Ujazd

Ujazd
Walce

Gmina Walce

Walce
Zdzieszowice

Gmina Zdzieszowice

Zdzieszowice

Związek Międzygminny Czysty Region

Region
Południowo-
Wschodni
wg WPGO
Związek Międzygminny Czysty Region

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Zbiórka Akcyjna

Każdy mieszkaniec gminy członkowskiej Związku Międzygminnego „Czysty Region” objęty systemem gospodarowania odpadami komunalnymi może co najmniej dwa razy do roku, spod nieruchomości, oddać bezpłatnie w ramach zbiórki akcyjnej takie odpady jak:

  • odpady wielkogabarytowe (dywany, wykładziny, meble domowe i ogrodowe, materace, wózki dziecięce, rowery, zabawki, drzwi, futryny, ramy okienne (bez szyb), wanny, brodziki, umywalki, kabiny prysznicowe, spłuczki, muszle toaletowe, spłuczki, panele, deski, ogrodzenia i balustrady)
  • zużyty sprzęt RTV i AGD
  • zużyte opony samochodowe o średnicy nieprzekraczającej 56 cm (do 22 cali)

W zabudowie jednorodzinnej odpady należy wystawić przed posesją najpóźniej do godziny 6 rano. Natomiast w zabudowie wielorodzinnej odpady należy wystawić przy altanach śmietnikowych najpóźniej w dniu wywozu do godziny 6 rano.

Co to są odpady wielkogabarytowe? to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy np. stoły, szafy, krzesła, tapczany, łóżka, dywany, materace itp.
Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy odpadów takich jak:
*gruz ceglany, płytki, części samochodowe, odpady poremontowe, w tym opakowania po farbach i klejach, odpady ogrodowe - tego typu odpady należy oddać do MPSZOK
*worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi - tego typu odpady należy odpowiednio wysegregować
 

W ramach zbiórki akcyjnej nie będą odbierane odpady: wystawione bezpośrednio na posesji, elementy karoserii i tapicerki samochodowej, odpady o gabarytach uniemożliwiających ręczny załadunek na jednostkę transportującą, szyby zespolone, szyby samochodowe, odpady komunalne (śmieci), odpady zielone (trawa, liście, gałęzie), odpady poremontowe (gruz, piasek, ziemia, kafelki, płyty gipsowe), popiół, żużel itp.

UWAGA! Związek Międzygminny „Czysty Region” nie odbiera odpadów takich jak: styropian dociepleniowy, wełna mineralna, papa, płyty eternitowe, odpady zawierające azbest, opakowania po materiałach budowlanych oraz odpady poprodukcyjne (nie są to odpady komunalne). Mieszkaniec ma obowiązek zapewnić prawidłową utylizację takich odpadów we własnym zakresie poprzez kontakt z odpowiednią firmą odbierającą tego typu odpady.
 

Punkty zbiórki odpadów problemowych

 

Punkt

 

Rodzaj odpadu

Roczny górny limit

na mieszkańca

Apteki

Leki, opakowania po lekach*

Bez ograniczeń

Placówki oświatowe,

urzędy, sklepy

 

Baterie*

 

Bez ograniczeń

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Odpady kuchenne ulegające biodegradacji

Bez ograniczeń

Odpady zielone z ogrodów i parków

Bez ograniczeń

Wielkogabarytowe - meble

Bez ograniczeń

Wielkogabarytowe z metalu

Bez ograniczeń

Opony

4 szt.

Zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06

 

300 kg

Szkło opakowaniowe

Bez ograniczeń

Odpady suche

Bez ograniczeń

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Bez ograniczeń

Metale

Bez ograniczeń

Rozpuszczalniki*

0,5 l

Odczynniki fotograficzne*

0,5 l

Farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice zawierające substancje niebezpieczne*

0,5 l

Detergenty zawierające substancje niebezpieczne*

0,5 l

Leki*

100 g

 *odpady niebezpieczne

     

GMINA TERMIN ZBIÓRKI AKCYJNEJ
GMINA CISEK  
BŁAŻEJOWICE, ŁANY, MIEJSCE ODRZAŃSKIE 28.02.2019
BYCZNICA, ROSZOWICKI LAS, STEBLÓW, SUKOWICE 27.02.2019
CISEK, BEŁK 26.02.2019
DZIELNICA, NIEZNASZYN, PŁONIA, PODLESIE, PRZEWÓZ, ROSZOWICE 27.02.2019
KOBYLICE, LANDZMIERZ 26.02.2019
GMINA IZBICKO  
KROŚNICA,UTRATA, LIGOTA CZAMBOROWA, BORYCZ 21.03.2019
IZBICKO,GRABÓW, SUCHODANIEC 21.03.2019
SIEDLEC, POZNOWICE, SPRZĘCICE, LIGOTA DOLNA, OTMICE 22.03.2019
KĘDZIERZYN-KOŹLE  
AZOTY, BLACHOWNIA, LENARTOWICE,  CISOWA, MIEJSCE KŁODNICKIE, KUŹNICZKA, MAŁA KUŹNICZKA, OS. PIASTÓW, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH,SŁAWIĘCICE,ŚRÓDMIEŚCIE - ZABUDOWA JEDNORODZINNA 07.03.2019, 15.06.2019,
05.09.2019, 05.12.2019
KOŹLE - ZACHÓD, POŁUDNIE, STARE MIASTO, KOŹLE ROGI, WYSPA, UL. DUNIKOWSKIEGO, UL. KARPACKA - ZABUDOWA JEDNORODZINNA 15.03.2019, 08.06.2019,
07.09.2019, 06.12.2019
POGORZELEC, KŁODNICA, ŻABIENIEC, KOŹLE PORT - ZABUDOWA JEDNORODZINNA 22.03.2019, 15.06.2019,
14.09.2019, 13.12.2019
AZOTY, BLACHOWNIA, LENARTOWICE,  CISOWA, MIEJSCE KŁODNICKIE, KUŹNICZKA, MAŁA KUŹNICZKA, OS. PIASTÓW, POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH,SŁAWIĘCICE- ZABUDOWA WIELORODZINNA 17.01.2019, 14.02.2019, 14.03.2019, 11.04.2019, 16.05.2019, 13.06.2019, 11.07.2019, 14.08.2019, 12.09.2019, 17.10.2019, 14.11.2019, 12.12.2019
KOŹLE - ZACHÓD, POŁUDNIE, STARE MIASTO, KOŹLE ROGI, WYSPA, UL. DUNIKOWSKIEGO, UL. KARPACKA,  - ZABUDOWA WIELORODZINNA 25.01.2019, 22.02.2019, 29.03.2019, 29.04.2019, 30.05.2019, 24.06.2019, 29.07.2019, 26.08.2019, 30.09.2019, 25.10.2019, 25.11.2019, 20.12.2019
POGORZELEC, KŁODNICA, ŻABIENIEC, KOŹLE PORT - ZABUDOWA WIELORODZINNA 25.01.2019, 22.02.2019, 29.03.2019, 26.04.2019, 30.05.2019, 24.06.2019, 29.07.2019, 26.08.2019, 30.09.2019, 25.10.2019, 25.11.2019, 20.12.2019
ŚRÓDMIEŚCIE MZBK + WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE
OD AL.JANA PAWŁA II W STRONĘ GRUNWALDZKIEJ - ZABUDOWA WIELORODZINNA
24.01.2019, 21.02.2019, 21.03.2019, 23.04.2019,
23.05.2019, 26.06.2019, 18.07.2019, 22.08.2019,
19.09.2019, 24.10.2019, 21.11.2019, 19.12.2019
ŚRÓDMIEŚCIE MZBK + WSPÓLNOTY MIESZKANIOWE
OD AL.JANA PAWŁA II W STRONĘ WOJSKA POLSKIEGO  - ZABUDOWA WIELORODZINNA
24.01.2019, 21.02.2019, 21.03.2019, 23.04.2019,
23.05.2019, 26.06.2019, 18.07.2019, 22.08.2019,
19.09.2019, 24.10.2019, 21.11.2019, 19.12.2019
ŚRÓDMIEŚCIE RSM CHEMIK - ZABUDOWA WIELORODZINNA 24.01.2019, 21.02.2019, 21.03.2019, 23.04.2019,
23.05.2019, 26.06.2019, 18.07.2019, 22.08.2019,
19.09.2019, 24.10.2019, 21.11.2019, 19.12.2019
KOLONOWSKIE   
KOLONOWSKIE (ul. Opolska od torów kolejowych w kierunku Zawadzkiego, Leśna II, Prosta, Krzywa, Haraszowska, Słoneczna, Pluderska, Nowa, Kolejowa, Kościuszki, 21.11.2018r., 15.04.2019
KOLONOWSKIE (ul. Tulipanowa, Colonny, Chabrów, Różana, Długa, Topolowa, Krzywa, Ks. Czerwionki),  21.11.2018r., 15.04.2019
FOSOWSKIE( (ul. Leśna I, Myśliwiecka, Ks. Gajdy, Dzierżonia, Polna,
Cmentarna, Arki Bożka (bez centrum), Opolska do torów kolejowych w stronę Opola)
22.11.2018, 16.04.2019
STANISZCZE MAŁE 23.11.2018, 17.04.2019
SPÓROK 22.11.2018, 16.04.2019
STANISZCZE WIELKIE 23.11.2018, 17.04.2019
FOSOWSKIE 22.11.2018, 16.04.2019
LEŚNICA  
CZARNOCIN, LICHYNIA, PORĘBA, LEŚNICA-UL.PORĘBSKA, DOLNA 23.02.2019
GÓRA ŚW. ANNY, KADŁUBIEC, WYSOKA
KRASOWA, KRUSZÓWKA, RASZOWA
LEŚNICA OPRÓCZ UL. PORĘBSKIEJ
ZALESIE ŚLĄSKIE, ŁĄKI KOZIELSKIE
PAWŁOWICZKI  
CHRÓSTY, DOBROSŁAWICE, MACIOWAKRZE, RADOSZOWY 04.03.2019
GOŚCIĘCIN, KARCHÓW, LIGOTA WIELKA 05.03.2019
GRODZISKO, KÓZKI, NACZĘSŁAWICE, TRAWNIKI 01.03.2019
GRUDUNIA MAŁA, GRUDYNIA WIELKA, JAKUBOWICE, MILICE, MIERZĘCIN, URBANOWICE 01.03.2019
OSTROŻNICA, PRZEDBOROWICE 04.03.2019
PAWŁOWICZKI, BORZYSŁAWICE,DOBIESZÓW, UCIESZKÓW 01.03.2019
POLSKA CEREKIEW  
POLSKA CEREKIEW, LIGOTA MAŁA, POŁOWA   26.01.2019
WITOSŁAWICE, DZIELAWY, GRZĘDZIN, WRONIN, ŁANIEC, MIERZĘCIN, KOZA
ZAKRZÓW, JABOROWICE, CIĘŻKOWICE
REŃSKA WIEŚ  
BYTKÓW, GIERAŁTOWICE,ŁĘŻCE, NACZYSŁAWSKI, POKRZYWNICA, POCIĘKARB , RADZIEJÓW, WIEKSZYCE 22.06.2019, 21.12.2019
KAMIONKA, MECHNICA, POBORSZÓW, KOMORNO,REŃSKA WIEŚ, DŁUGOMIŁOWICE, DĘBOWA 08.06.2019, 07.12.2019
UJAZD  
JARYSZÓW, NOGOWCZYCE, SIERONIOWICE, BALCARZOWICE, GRZEBOSZOWICE, KLUCZ, UJAZD (ul. Słoneczne, Kwiatowa, Starostrzelecka 02.02.2019
NIEZDROWICE, UJAZD (bez ul. Starostrzeleckiej, ul. Kwiatowej, ul. Słonecznej) 09.02.2019
STARY UJAZD, ZIMNA WÓDKA, OLSZOWA 02.02.2019
WALCE  
BROŻEC, ZABIERZÓW, ROZKOCHÓW, DOBIESZOWICE 13.05.2019, 18.11.2019
ĆWIERCIE, KROMOŁÓW, GROCHOLUB, STRADUNIA 10.05.2019, 15.11.2019
WALCE 09.05.2019, 14.11.2019
ZDZIESZOWICE  
JASIONA, KRĘPNA, OLESZKA, ŻYROWA, ROZWADZA, JANUSZKOWICE 25.05.2019, 16.11.2019
ZDZIESZOWICE MIASTO, STARE OSIEDLE -ZABUDOWA JEDNORODZINNA 16.02.2019, 18.05.2019,
07.08.2019, 09.11.2019
ZDZIESZOWICE MIASTO, STARE OSIEDLE -ZABUDOWA WIELORODZINNA  18.01.2019, 15.02.2019, 15.03.2019,19.04.2019,
17.05.2019, 14.06.2019, 19.07.2019,16.08.2019,
20.09.2019, 18.10.2019, 15.11.2019,19.12.2019

                                              

Aktualności

Komunikaty

Menu Strony