Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Czysty Region ZAPRASZAMY

CZYSTY REGION
Cisek

Gmina Cisek

Cisek
Izbicko

Gmina Izbicko

Izbicko
Kędzierzyn-Koźle

Gmina Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle
Kolonowskie

Gmina Kolonowskie

Kolonowskie
Leśnica

Gmina Leśnica

Leśnica
Pawłowiczki

Gmina Pawłowiczki

Pawłowiczki
Polska Cerekiew

Gmina Polska Cerekiew

Polska Cerekiew
Reńska Wieś

Gmina Reńska Wieś

Reńska Wieś
Ujazd

Gmina Ujazd

Ujazd
Walce

Gmina Walce

Walce
Zdzieszowice

Gmina Zdzieszowice

Zdzieszowice

Związek Międzygminny Czysty Region

Region
Południowo-
Wschodni
wg WPGO
Związek Międzygminny Czysty Region

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Zapraszamy na ekopiknik i finał VI edycji konkursu Segreguj.pl!

02.09.2019
„Nie marnuję, segreguję” – to hasło kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. W jej ramach już 13 września br. organizatorzy zapraszają na EKOPIKNIK. Rozdanie nagród w konkursie Segreguj.pl, warsztaty ekologiczne, quizy i zabawy o tematyce prośrodowiskowej – to tylko niektóre atrakcje, czekające na przybyłych gości.
Już od godz. 11.00 teren przed Galerią Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu zamieni się w „zielona planetę”. To tutaj bowiem przez sześć godzin (do 17:00) będzie trwało ekologiczne świętowanie. EKOpiknik rozpocznie się rozstrzygnięciem VI edycji konkursu Segreguj.pl. Nagrody otrzymają najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez cały miniony rok zbierali surowce w  szkołach i przedszkolach całego związku.
Oprócz warsztatów, podczas których chętni będą mogli stworzyć użyteczne przedmioty z odpadów, będzie okazja obejrzenia również spektaklu o tematyce eko oraz zobaczenia z bliska, na czym polega czerpanie papieru. Ponadto w trakcie EKOpikniku zostanie uruchomiony Punkt Wymiany Rzeczy Używanych. To właśnie tutaj będzie można dostarczyć już Wam niepotrzebne, ale zdatne do dalszego wykorzystania przedmioty (książki, zabawki, sprzęt sportowy) i wymienić je na inne. Natomiast na tych, którzy zechcą „zazielenić” swoje otoczenie, czekają sadzonki roślin. Warunek? Wystarczy dostarczyć na miejsce 5 kg makulatury, 20 butelek PET lub 5 kg elektrośmieci. Regulamin akcji znajdą Państwo poniżej.
Związek Międzygminny „Czysty Region” przygotował jeszcze dwie niespodzianki. To spotkania ze znanymi osobami, ambasadorami proekologicznego stylu życia – Sylwią Majcher oraz Dominikiem Dobrowolskim. Pierwsza (autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku”) podpowie, jak nie marnować kuchennych resztek, druga zaś zdradzi, dlaczego przemierza Polskę wzdłuż i wszerz kajakiem lub rowerem.
Uwaga! Dominik Dobrowolski - ekolog i inicjator wielu ekologicznych akcji - przygotował super konkurs dla uczestników pikniku! Klasa, która przyniesie na ekopiknik najwięcej elektroodpadów, pojedzie z nim na jednodniową wycieczkę w góry!!
Do zobaczenia na EKOpikniku!!!
EKOPIKNIK jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
 
regulamin_akcja_sadzonki_ekopiknik2019.pdf (255 kB)
« powrót

Komunikaty

Menu Strony