Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

I edycja

Podczas I Ekojarmarku, który odbły się w dniach 17-18.09.2016r. rozstrzygnięto konkurs na Regionalną Ekorękosztukę czyli na regionalny przedmiot wykonany z materiałów recyklingowych i/lub naturalnych.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu "W Czystym Regionie żyjemy, śmieci segregujemy", dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Komisja przyznała I miejsce Środowiskowemu Domu Samopomocy „Promyczek” z Kędzierzyna-Koźla za całokształt twórczości w zakresie upcyklingu, II miejsce otrzymała Katarzyna Raczyńska z Polskiej Cerekwi za materiały z wikliny papierowej, III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Trawników (gmina Pawłowiczki) za biżuterię z zamków błyskawicznych, wyróżnienia otrzymali Pan Tomasz Morański za uratowanego ze złomu i wyposażonego w m.in. wyrzutnię do baniek Poloneza Trucka oraz Państwo Ceda z Miejsca Odrzańskiego (gmina Cisek) za zorganizowanie eko-strefy VIP i eko-kącika relaksacyjnego. Łączna wartość nagród w konkursie wyniosła 950 zł.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy zwycięzcom i już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Aktualności

Komunikaty

Menu Strony