Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Spotkania Edukacyjne

STYCZEŃ 2018
W ramach V edycji konkursu segreguj.pl prowadzone są pogadanki edukacyjne w placówkach oświatowych. W styczniu również odwiedziliśmy przedszkola i szkoły, aby porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o tym ile produkujemy odpadów, jak je segregować oraz jak zapobiegać ich powstawaniu.

STYCZEŃ - MARZEC 2017

W okresie styczeń – marzec 2017r. kontynuowano rozpoczętą w ubiegłym kwartale kampanię "Żyjesz między nami, nie pal odpadami" i przeprowadzono 30 pogadanek edukacyjnych głównie dla osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży.
Podczas pogadanki edukacyjnej informowaliśmy mieszkańców o zagrożeniach (zdrowotnych, środowiskowych) jakie płyną ze spalania odpadów. Omówiliśmy stan powietrza w Polsce i województwie opolskim, wyjaśniliśmy definicję niskiej emisji, dyskutowaliśmy na temat przyczyny spalania odpadów w domowych piecach i udowadnialiśmy że jest to nieopłacalny proceder. Z uwagi na pytania mieszkańców dotyczące smogu, informowaliśmy także o ekologicznych źródłach ciepła i możliwości pozyskania dofinansowania w ramach programów prowadzonych przez WFOŚiGW Opole (Eko-Piec, Eko-Term, Eko-Dom). Podczas pogadanki poruszyliśmy także kwestię odpadów: sposób segregacji, sens recyklingu i możliwości pozbywania się odpadów problemowych zgodnie z przepisami prawa.


30.12.2016r.
30 grudnia w Publicznym Przedszkolu nr 23 w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się pogadanka edukacyjna na temat segregacji odpadów.
Krótka relacja oraz zdjęcia:
http://www.sloneczne23.pl/aktualnosci/355/W-czystym-Regionie-zyjemy--smieci-segregujemy


20.01.2016r.
Spotkanie edukacyjne z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Landzmierzu w ramach projektu " Fascynujący Świat Nauki i Technologi". Spotkanie odbyło się w Urzędzie Gminy w Cisku.
Piosenka zaśpiewana przez dzieci na przywitanie w Urzędzie Gminy na temat gospodarki odpadami:
 

 

Na odpady trzeba rady
i nie każdy o tym wie.
My już wiemy, pomożemy:
Jak? Co? i Gdzie?
W moim domu, miejscowości,
no i w szkole przecież też
tu jest papier, tam jest plastik
gdzie ma miejsce dobrze wiesz.
Segregacja to podstawa,
żeby korzyść z tego mieć.

Reguluje to ustawa,
trzeba tylko tego chcieć.
 


 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spotkanie edukacyjne z uczniami klas 3s i 3b Publicznej Szkoły Podstawowej w Kędzierzynie-Koźlu w ramach projektu Dbam o środowisko - jestem specjalistą. Jego celem jest kształtowanie nowych nawyków związanych z ekologicznym sposobem życia
we współczesnym świecie, a także rozwijanie dociekliwości poznawczej ukierunkowanej na ustalenie związków na temat relacji człowieka i środowiska naturalnego. "Co? Gdzie? Jak? segregować" staje się wyzwaniem dla wielu. Dzieci uczestniczące w zajęciach zdobywają nową wiedzę o ochronie środowiska, zasadach gospodarowania odpadami i recyklingu. Poznawaniu tematyki z zakresu edukacji ekologicznej towarzyszy nabywanie takich umiejętności jak pozyskiwanie informacji i ich dokumentowanie, tworzenie informacyjnych materiałów graficznych, wyrażanie opinii i prezentacja własnych prac wykonanych z odpadów.
 


 

Aktualności

Komunikaty

Menu Strony