Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Edycja 2016

Z dniem 14 maja 2016r. Związek Międzygminny „Czysty Region” zakończył planowane na rok bieżący wiosenne akcje edukacyjne. Tematem wiodącym wydarzeń było hasło „Drugie życie produktu – dom to nie śmietnik” wpisujące się w europejski system hierarchii postępowania z odpadami, którego podstawowym zaleceniem jest zapobieganie powstawaniu odpadów.

W ramach wiosennych dni recyklingu zorganizowano szereg akcji, których celem było uświadomienie mieszkańców Związku, że nie każdy niepotrzebny produkt musi stać się odpadem. Nieużywana odzież, przedmioty codziennego użytkowania, sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez kolejnych użytkowników.

W terminach 2, 9, 10 i 16 kwietnia odbyła się akcja „Wietrzenie Szafy”, w ramach której mieszkańcy Związku mogli przynosić i zabierać zbędną odzież i tekstylia dekoracyjne. Kolejnym wydarzeniem było „Święto Rupiecia”, które odbyło się 23 kwietnia pod pływalnią w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas tej akcji mieszkańcy mogli przynosić i zabierać niepotrzebne przedmioty dekoracyjne, oświetleniowe, drobne meble oraz akcesoria kuchenne. Ostatnią ze zorganizowanych akcji był „Elektrogracik”, który odbył się 14 maja na terenie zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas tej akcji mieszkańcy przynosili i zabierali działające i zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne otrzymując za przyniesione sprzęty sadzonki kwiatów.

Związek Międzygminny „Czysty Region” dziękuje wszystkim mieszkańców za okazane zainteresowanie i zaangażowanie. Jednocześnie gorąco apelujemy o zastanowienie się przed wyrzuceniem czegokolwiek do kubła na śmieci – może to nie odpad, a surowiec wtórny lub produkt, który wykorzysta ktoś inny.


Aktualności

Komunikaty

Menu Strony