Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Czysty Region ZAPRASZAMY

CZYSTY REGION
Cisek

Gmina Cisek

Cisek
Izbicko

Gmina Izbicko

Izbicko
Kędzierzyn-Koźle

Gmina Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle
Kolonowskie

Gmina Kolonowskie

Kolonowskie
Leśnica

Gmina Leśnica

Leśnica
Pawłowiczki

Gmina Pawłowiczki

Pawłowiczki
Polska Cerekiew

Gmina Polska Cerekiew

Polska Cerekiew
Reńska Wieś

Gmina Reńska Wieś

Reńska Wieś
Ujazd

Gmina Ujazd

Ujazd
Walce

Gmina Walce

Walce
Zdzieszowice

Gmina Zdzieszowice

Zdzieszowice

Związek Międzygminny Czysty Region

Region
Południowo-
Wschodni
wg WPGO
Związek Międzygminny Czysty Region

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Edycja 2016

Z dniem 14 maja 2016r. Związek Międzygminny „Czysty Region” zakończył planowane na rok bieżący wiosenne akcje edukacyjne. Tematem wiodącym wydarzeń było hasło „Drugie życie produktu – dom to nie śmietnik” wpisujące się w europejski system hierarchii postępowania z odpadami, którego podstawowym zaleceniem jest zapobieganie powstawaniu odpadów.

W ramach wiosennych dni recyklingu zorganizowano szereg akcji, których celem było uświadomienie mieszkańców Związku, że nie każdy niepotrzebny produkt musi stać się odpadem. Nieużywana odzież, przedmioty codziennego użytkowania, sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą z powodzeniem być wykorzystywane przez kolejnych użytkowników.

W terminach 2, 9, 10 i 16 kwietnia odbyła się akcja „Wietrzenie Szafy”, w ramach której mieszkańcy Związku mogli przynosić i zabierać zbędną odzież i tekstylia dekoracyjne. Kolejnym wydarzeniem było „Święto Rupiecia”, które odbyło się 23 kwietnia pod pływalnią w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas tej akcji mieszkańcy mogli przynosić i zabierać niepotrzebne przedmioty dekoracyjne, oświetleniowe, drobne meble oraz akcesoria kuchenne. Ostatnią ze zorganizowanych akcji był „Elektrogracik”, który odbył się 14 maja na terenie zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas tej akcji mieszkańcy przynosili i zabierali działające i zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne otrzymując za przyniesione sprzęty sadzonki kwiatów.

Związek Międzygminny „Czysty Region” dziękuje wszystkim mieszkańców za okazane zainteresowanie i zaangażowanie. Jednocześnie gorąco apelujemy o zastanowienie się przed wyrzuceniem czegokolwiek do kubła na śmieci – może to nie odpad, a surowiec wtórny lub produkt, który wykorzysta ktoś inny.


Aktualności

Komunikaty

Menu Strony