Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Wymień elektroodpady na sadzonki lub wesprzyj wybraną przez Ciebie klasę w konkursie międzyszkolnym „W góry za góry elektrośmieci”!

29.09.2022
 Związek Międzygminny „Czysty Region” kolejny raz zachęca do wzięcia udziału w akcji wymiany elektroodpadów na sadzonki, tym razem w połączeniu z konkursem „W góry za góry elektrośmieci” kierowanym do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gmin członkowskich. Wystarczy w dniu 12 października 2022r. między godziną 14.00 – 18.00  przynieść  elektrosprzęt i odebrać sadzonkę lub oddać go na rzecz wybranej przez siebie klasy. Dla klasy, która zbierze najwięcej elektroodpadów zostanie ufundowana wycieczka w góry z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim.
Akcja odbędzie się przy Hali Sportowej „Śródmieście” w Kędzierzynie-Koźlu (Aleja Jana Pawła II 29).
Wystarczy przynieść:
  • 1 duży sprzęt AGD lub RTV (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor powyżej 42 cali itp.) aby otrzymać 3 rośliny;
  • 1 średni elektrosprzęt (odkurzacz, drukarka, monitor, mikrofalówka, komputer, telewizor, laptop itp. ) lub
  • 5 małych elektrosprzętów  (np. lokówkę, prostownicę, młynek do kawy, kalkulator, mikser myszka do komputera, toster, czajnik elektryczny, zabawki elektryczne, telefon komórkowy, itp.) lub
  • 40 szt. baterii by otrzymać 1 sadzonkę.
 
Uwaga! Niekompletny sprzęt elektryczny i elektroniczny (tj. bez silniczka, agregatu, cewki) oraz świetlówki i tonery nie będą przyjmowane.

Partnerami akcji są Dominik Dobrowolski, Asekol PL - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań SA, zakład przetwarzania zużytego sprzętu Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Organizatorem i sponsorem wycieczki jest Dominik Dobrowolski.REGULAMIN_Wymiana_surowców_na_sadzonki_W_góry_za_góry_elektrośmieci_12_10_2022.pdf (192 kB)
Wymiana_surowców_na_sadzonki_12_10_2022_(004).png (1501 kB)
« powrót

Komunikaty

Menu Strony