Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

BIOM

Biuro Informacji i Obsługi Mieszkańca

Deklaracje

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Zgłoś problem

Powiadom nas o ważnych sprawach, zauważonych problemach

Harmonogram

Informacje i terminy o harmonogramach odbioru dla Twojej gminy

Edukacja

Informacje o konkursach, spotkaniach i innych wydarzeniach

Nasz System

Zobacz jak wygląda nowoczesna gospodarka odpadami

Wyniki konkursu na ekomakietę "Bioróżnorodność wokół nas"

02.06.2022
W dniu 31 maja Związek Międzygminny "Czysty Region" rozstrzygnął konkurs na ekomakietę pn. "Bioróżnorodność wokół nas".  Konkurs był organizowany w ramach projektu "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap III" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu przez klasę pracy plastycznej (makiety) dotyczącej ochrony lokalnej różnorodności biologicznej. Celem konkursu było propagowanie zasad ochrony środowiska, rozpowszechnianie wiedzy ekologicznej, propagowanie idei recyklingu oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i uzdolnień plastycznych.

 
W ramach konkursu wpłynęło 29 prac z 7 gmin członkowskich. Na etapie gminnym nagrody przyznano:

GMINA LEŚNICA
  1. I miejsce – klasa VII C SP w Leśnicy „Aleja Czereśniowa”
  2. I miejsce – klasa VII ZSP w Raszowej „(Nie)ziemska Ziemia”
  3. II miejsce – klasa VIII ZSP w Zalesiu Śląskim
  4. III miejsce – klasa VII ZSP w Zalesiu Śląskim
  5. Wyróżnienie – klasa VII A SP w Leśnicy „Chrońmy lasy”
  6. Wyróżnienie – klasa VI SP w Leśnicy „Dzika planeta”
  7. Wyróżnienie – klasa VII B SP w Leśnicy „Natura to życie”
 
GMINA CISEK
  1. I miejsce – klasa VII PSP w Cisku
  2. I miejsce – klasa VII PSP w Łanach „Pokochaj przyrodę”
  3. II miejsce – klasa VIII PSP w Landzmierzu „Żwirownia Kobylice – złoża kruszców mineralnych”
  4. II miejsce – klasa VII PSP w Landzmierzu „Szlakiem Odry – stanica Landzmierz”
 
GMINA DOBRODZIEŃ
  1. I miejsce – klasa VIII PSP w Szemrowicach
 
GMINA GOGOLIN
  1. I miejsce – klasa VII C PSP 3 w Gogolinie „Jarząb brekinia”
  2. I miejsce – klasa VII SPSP w Górażdżach „Bioróżnorodność górażdżańskiej kopalni”
  3. II miejsce – klasa VII PSP w Malni „Ekozakątek”
  4. III miejsce – klasa VII B PSP 2 w Gogolinie
  5. III miejsce – klasa VII A PSP 2 w Gogolinie
 
GMINA KOLONOWSKIE
  1. I miejsce – klasa VIII A PSP 1 w Kolonowskiem „Różnorodność życia w wodzie”
  2. II miejsce – klasa VIII B PSP 1 w Kolonowskiem
  3. III miejsce – klasa VI PSP 1 w Kolonowskiem „Królestwo bobra”
  4. III miejsce – klasa VII PSP 1 w Kolonowskiem
 
GMINA ZDZIESZOWICE
  1. I miejsce – klasa VII C PSP 3 w Zdzieszowicach „Motylem jestem”
  2. I miejsce – klasa VIII B PSP 1 w Zdzieszowicach „Bobrowisko”
  3. II miejsce – klasa VII B PSP 1 w Zdzieszowicach „Nasza bioróżnorodna szkoła”
  4. II miejsce – klasa VI A PSP 1 w Zdzieszowicach „Bioróżnorodność wokół nas”
 
GMINA PAWŁOWICZKI
  1. I miejsce – klasa VII PSP w Maciowakrzu „Eko-Maciowakrze”
 
Wartość przyznanych nagród na etapach gminnych:
I miejsce – bony upominkowe o wartości 500 zł
II miejsce – bony upominkowe o wartości 400 zł
III miejsce – bony upominkowe o wartości 300 zł
Wyróżnienia - bony upominkowe o wartości 200 zł

Spośród finalistów etapu gminnego wybrano makiety, które zwyciężyły na etapie międzygminnym:
I miejsce - klasa VIII A PSP 1 w Kolonowskiem
II miejsce - klasa VII PSP w Łanach
III miejsce - klasa VII C PSP 3 w Gogolinie
Wyróżnienie - klasa VII C PSP w Leśnicy
Wyróżnienie - klasa VIII B PSP 1 w Zdzieszowicach

Zobacz galerię zdjęć nagrodzonych prac.

Wszystkim finalistom konkursu gratulujemy i jednocześnie informujemy, że nagrody zostaną przekazane do 15 czerwca br.


 
« powrót

Komunikaty

Menu Strony