Zaproszenie do współpracy dla podmiotów zajmujących się odbiorem i zagospodarowaniem ZSEiE

Zaproszenie do współpracy dla podmiotów zajmujących się odbiorem i zagospodarowaniem ZSEiE

Związek Międzygminny „Czysty Region” zaprasza Wykonawców uprawnionych do zbierania ZSEIE do współpracy polegającej na nieodpłatnym odbiorze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wraz z prowadzeniem działań edukacyjnych na terenie gmin członkowskich Związku Międzygminnego „Czysty Region”.

W ramach współpracy ze Związkiem Wykonawca będzie realizował zadania polegające na:
- promowaniu właściwego postępowania z elektroodpadami poprzez prowadzenie akcji edukacyjnych;
- organizacji zbiórek ZSEiE od mieszkańców Związku;
- nieodpłatnym przyjmowaniu odpadów elektronicznych i elektrycznych z prowadzonych przez Związek Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).
Szczegółowy zakres współpracy określono poniżej.

Działania prowadzone będą na terenie 15 gmin województwa opolskiego zrzeszonych w Związku: Cisek, Dobrodzień, Gogolin, Izbicko, Kędzierzyn-Koźle, Kolonowskie, Leśnica, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś, Tarnów Opolski, Ujazd, Walce, Zawadzkie, Zdzieszowice.

Na terenie Związku działa obecnie 11 PSZOK, ich lokalizacje oraz godziny pracy wskazane są na stronie Związku: https://czystyregion.pl/PSZOK, w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnego PSZOK - na terenie gminy Zawadzkie. Masa elektroodpadów zbieranych na PSZOK szacowana jest na ok. 130 Mg rocznie.

Warunki współpracy
Do współpracy zapraszamy Wykonawców posiadających wiedzę, umiejętności i możliwości techniczne do realizacji określonego zakresu współpracy. Wykonawca musi posiadać wszystkie wymagane prawem decyzje i zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku oraz gospodarowania odpadami elektronicznymi i elektrycznymi oraz posiadać doświadczenie w realizacji działań edukacyjnych i organizacji zbiórek ZSEiE.

Szczegółowy zakres współpracy
Wykonawca będzie realizował zadania związane z działaniami edukacyjnymi oraz odbiorem i zagospodarowaniem elektroodpadów zgodnie zawartą umową i przedłożoną ofertą na formularzu załączonym do niniejszego zaproszenia.

1. W przypadku odbioru ZSEiE z PSZOK:
1) Wykonawca będzie odbierał następujące rodzaje odpadów o wskazanych kodach:
a) odpady AGD zawierające freony 200123*
b) zużyty sprzęt RTV/AGD 200136
c) zużyty sprzęt (monitory, telewizory, ups) 200135*
d) baterie i akumulatory 200133*, 200134*
e) tusze i tonery 160214
f) płyty CD, kasety VHS, dyskietki - nośniki danych 168001
g) lampy fluorescencyjne i zawierające rtęć 200121*
2) Wykonawca będzie odbierał odpady z wskazanego PSZOK na wezwanie Związku określające rodzaj i ilość odpadów przeznaczonych do odbioru, przy czym Wykonawca odbierze odpady do 4 dni roboczych od dnia otrzymania wezwania. O terminie odbioru Wykonawca poinformuje Związek z minimum 24 godzinnym wyprzedzeniem.
3) Obowiązek wystawienia kart przekazania odpadów będzie wykonywał Związek.
4) Wykonawca doposaży wszystkie PSZOK w odpowiednią ilość koszy siatkowych na drobny elektrosprzęt (minimum 5 szt. na PSZOK) oraz wskazane PSZOK w kontener o pojemności min. 36 m3 z zadaszeniem metalowym.

2. Wykonawca będzie odpowiedzialny za organizację akcji wymiany elektroodpadów na sadzonki (lub inne produkty ustalone ze Związkiem) w każdej gminie członkowskiej w ilości:
- minimum 1 raz na rok w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich;
- minimum 2 razy na rok w gminie Kędzierzyn-Koźle.

3. Wykonawca będzie realizować odbiory gabarytowych elektrosprzętów bezpośrednio od mieszkańców w terminie wskazanym na formularzu. Obsługa zgłoszeń odbioru po stronie Związku.

4. W ramach prowadzonych zadań Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnego odbioru kompletnego i niekompletnego sprzętu.

5. Zebrane w ramach prowadzonych działań odpady przechodzą na własność Wykonawcy z chwilą ich przekazania, bez wynagrodzenia dla stron. Koszty odbioru odpadów obciążają Wykonawcę.

6. W celu wykonywania zadań określonych w niniejszym zaproszeniu oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie strony zawrą umowę o współpracy na okres 12 miesięcy.

7. Do zadań Wykonawcy należeć będzie przygotowanie sprawozdania z realizowanych działań za każdy kwartał trwania umowy oraz za każdy rok kalendarzowy, którego umowa dotyczy. W sprawozdaniu należy zawrzeć masy zebranych elektroodpadów i proces ich zagospodarowania z podziałem na realizowane działania. Szczegóły sprawozdania zostaną określone na etapie zawarcia umowy o współpracy.

Podmioty zainteresowane współpracą w powyższym zakresie prosimy o wysłanie oferty na formularzu (wzór w załączeniu) do 22 stycznia 2024 r. na adres sekretariat@czystyregion.pl.
Wyłonienie Wykonawcy planowane jest do 15 lutego 2024 r.
W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@czystyregion.pl, tel. 77 446 11 90.

Zaproszenie do współpracy w ramach zbierania elektroodpadów 

Załącznik FORMULARZ OFERTA